Zajęcia Artystyczne

Stanisław Witkiewicz napisał „Gdzie jest człowiek, tam jest i sztuka”. W Liceum Montessori nie zapominam o tym i dajemy naszym uczniom możliwość rozwoju na zajęciach artystycznych. Uważamy, że wyzwalają one kreatywność, uczą współpracy w grupie, dają szansę na planowanie i realizację skomplikowanych projektów, takich jak: przedstawienia, filmy krótkometrażowe, filmy reklamowe, plakaty reklamowe, wystawy sztuki, nagrania płyt muzycznych, radio internetowe.

Podczas projektu radiowego tworzymy własne radio internetowe i puszczamy jego audycje przez szkolny radiowęzeł.

Na zajęciach projektu plastycznego można rozwijać swoje umiejętności i talenty w zakresie malarstwa, rysunku, projektowania, tworzenia w przestrzeni, grafiki i innych dziedzin związanych ze sztukami wizualnymi. Nasz projekt jest okazją, aby realizować prace inspirując się bogactwem natury i kultury oraz własnej wyobraźni.
„Artysta jest zbiornikiem wzruszeń pochodzących zewsząd; z nieba, z ziemi, z kawałka papieru, z przechodzącej postaci, z pajęczyny.”   Pablo Picasso

Projekt muzyczny to fascynująca podróż do świata dźwięków, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce. Dzięki projektowi uczniowie rozwijają w sobie potrzebę obcowania z muzyką oraz czują przyjemność z jej aktywnego słuchania i tworzenia.

Projekt teatralny daje nam możliwość wykazać się umiejętnościami aktorskimi. Tworzymy przedstawienia teatralne, zgłębiamy historię teatru, uczestniczymy w warsztatach teatralnych i wychodzimy wspólnie na spektakle.